מנהל לעובדים: "אל תדווחו על פגמים במכשירי סמסונג"

מחקר: מפעל למכשירי סמסונג בסין מעסיק ילדים בתנאים מחפירים. מנהלי העבודה מענישים עובדים שמדווחים על פגמים במוצרים

ילדים בכניסה למפעל. קרדיט: מתוך הדו"ח

חברה סינית המייצרת מוצרים עבור ענקית האלקטרוניקה סמסונג, מעסיקה ילדים, מכה את העובדים ומענישה עובדים שעשו טעויות בכך שמאלצת אותם לעמוד על רגליהם במשך ימים שלמים או לכתוב הצהרות של "ביקורת עצמית". כך לפי דו"ח שפורסם החודש מטעם הארגון China Labor Watch.

חברת HEG Electronics, המרכיבה במפעליה מכשירים אלקטרוניים שונים כגון נגני DVD וטלפונים עבור חברת סמסונג, מעסיקה ילדים מתחת לגיל 16 במפעל הייצור שלה בעיר חְווֵי-ג'וֹאוּ שבדרום מזרח סין.

"החוקרים שלנו עבדו במפעל בחודשים יוני ויולי, וזיהו במחלקה הספציפית שבה עבדו שבעה ילדים – כולם מתחת לגיל 16", מסר הארגון בדו"ח שפורסם בשבוע שעבר.

הארגון מסר כי מספרם הרב של הילדים שעבדו בקרבת החוקרים מלמד כי תעסוקת ילדים היא פרקטיקה מקובלת במפעל. נכון למועד כתיבת שורות אלה לא ידוע במדויק כמה ילדים מועסקים במפעל. יחד עם זאת, הארגון מעריך כי ככל הנראה מועסקים בו כ-50 עד 100 ילדים.

"החברה בפירוש הפרה את חוקי התעסוקה בסין", מדגיש הדו"ח. הילדים העובדים במפעל נתונים גם לתנאי עבודה קשים, והשתכרו 70 אחוז ממשכורתם של העובדים המבוגרים במפעל. הילדים אולצו לעתים קרובות בכוח להשלים משימות מסוכנות, ובחלק מהמקרים הם נפצעו.

הדו"ח מבוסס על מידע שנאסף על ידי חוקרים שעבדו במסווה במפעל הייצור של חברת HEG. לפי הדו"ח, במפעל עובדים בין 11 ל-13 שעות ביום, שישה ימים בשבוע. כל עובד במפעל זכאי להפסקת צהרים במשך כ-40 דקות בלבד, והפסקה לארוחת ערב במשך 30 דקות, או להפסקה דומה בהתאם למשמרת שבה עבד.

העובדים גם נקנסים כאשר הם מדווחים על פגמים במוצרים המיוצרים במפעל. מנהלי העבודה הענישו עובדים פיזית ואילצו אותם לעמוד על רגליהם במשך יום שלם או לכתוב הודאות של "ביקורת עצמית" בתור ענישה. נוסף על אלה, כל פעם שעובד מדווח על פגם במוצר הוא מקבל קנס בסך 31.70 דולר.

בדו"ח נכתב גם כי החברה מועלת במשכורותיהם של העובדים באמצעות מערכת נוקשה של חוקים ותקנות. לדוגמה, במאי 2010, מתלמדים קיבלו משכורת נמוכה בהרבה ממשכורת המינימום המותרת לפי החוק בסין: הם השתכרו 119.40 דולר לחודש בעוד ששכר המינימום עומד על 148.40 דולר בחודש.

"כל מעשה של חוסר זהירות [מצד הפועלים], כגון תנועות איטיות, תפעול שגוי של מכונה או השלמה מאוחרת של הוראות ראשי הצוותים עשויה לעורר צעקות מצד ראשי הצוותים, בכל עת", נכתב בדו"ח.

עוד נכתב בדו"ח כי לאנשי ההנהלה של חברת HEG יש גישה של "הם עברו את אותו התהליך עד שהתקדמו לתפקידים הנוכחיים שלהם, וכאשר נעשות טעויות, באופן טבעי על העובד לקבל עונש".

ילדים בהפסקה קצרה בחצר המפעל. קרדיט: מתוך הדו"ח

בהצהרה שמסרה, הכחישה חברת סמסונג את קיומן של פרקטיקות עבודה בעייתיות במפעל של חברת HEG.

בהצהרה, שפורסמה באתר החדשות הטכנולוגיות ZDNet, נכתב: "חברת סמסונג ניהלה שתי בדיקה נפרדות לגבי תנאי התעסוקה במפעלי HEG השנה, אך לא מצאה כל חריגות… לאור ממצאי הדו"ח, נקיים סקר שטח נוסף במועד הקרוב כדי להבטיח שהבדיקות הקודמות שביצענו מבוססות על מידע מלא, וכן ננקוט בצעדים הנחוצים כדי לתקן כל בעיה שתימצא".

ארגון China Labor Watch חקר בעבר את חברת Foxconn (פוקסקון), המייצרת את מכשירי האייפון והאייפד עבור חברת אפל. במחקר התגלה כי בחברה מתקיימים תנאי תעסוקה גרועים במיוחד אשר גרמו למספר מקרי התאבדות בקרב עובדי החברה. חברת אפל נאלצה להזמין בדיקה מטעם "איגוד העבודה ההוגנת" (Fair Labor Association) כדי לחקור את שיטות התעסוקה בפוקסקון. במחקר נמצאו בעיות בתנאי התעסוקה של עובדי פוקסקון, לרבות משכורות נמוכות ושעות עבודה נוספות שנכפו על העובדים.

אהבת את הכתבה? עקוב אחרינו בפייסבוק או הירשם לניוזלטר